Akredytacja dla Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

Akredytacja dla Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

Dodano: 16.05.2022

W marcu br. w Kociewskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. gościli przedstawiciele Centrum Monitorowania Jakości z Krakowa, którzy na miejscu sprawdzali czy  starogardzki szpital spełnia wymogi bezpieczeństwa i jakości usług świadczonych dla pacjentów.

Akredytacja to proces zewnętrznej oceny, prowadzony w oparciu o wymogi standardów Ministerstwa Zdrowia oraz Rady Akredytacyjnej. Wymogi te obowiązują na każdym poziomie: od zarządzania, poprzez zabiegi chirurgiczne, podawanie leków, żywienie chorych, monitorowanie i ograniczanie zakażeń, ciągłość opieki nad pacjentem, na pracy laboratorium kończąc.

Kontrola obejmowała sprawdzenie wszystkich tych płaszczyzn poprzez analizę pracy komórek medycznych placówki, jak również pozamedycznych, dokumentacji medycznej oraz rozmowy z pacjentami a wszystko to po to, aby móc ubiegać się o ponowne przyznanie certyfikatu akredytacyjnego, potwierdzającego najwyższą jakość świadczonych przez Kociewskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. usług.

Aby szpital mógł ubiegać się o wspomniany certyfikat akredytacyjny, koniecznym było wprowadzenie wielu procedur i standardów, co było możliwe tylko i wyłącznie dzięki ścisłej współpracy pomiędzy wszystkimi pracownikami szpitala.

Certyfikat akredytacyjny jest dla szpitala potwierdzeniem wysokiego standardu jakości udzielanych świadczeń i po przeprowadzonej kontroli został on ponownie przyznany Kociewskiemu Centrum Zdrowia Sp. z o.o. przez Ministra Zdrowia.

Kociewskie Centrum Zdrowia - Misja

Misja

Przyjęta przez szpital misja "Dobro Pacjenta naszym najważniejszym celem" determinuje kierunki i obszary naszej pracy oraz działań mających na celu rozwój placówki oraz doskonalenie realizowanych świadczeń.

Jak dojechać?

Kociewskie Centrum Zdrowia - dojazdKociewskie Centrum Zdrowia Sp z o.o. mieści się przy ulicy dra Józefa Balewskiego 1.
Dojazd do Szpitala możliwy jest tylko od ul. Balewskiego, autobusem miejskim - linie 16 lub 19.
Z drogi nr 22 dojazd do Kociewskiego Centrum Zdrowia możliwy jest ze skrzyżowania ul. Zblewskiej
z Al. Niepodległości (dojazd jest oznakowany).

Prowadź do celu KOORDYNATY GPS: 53°58’02.6”N 18°30’28.8”E
Kontakt lub zadzwoń: tel. (+48) 58 774 94 00