Dwa miliony złotych na walkę z pandemią!

Dwa miliony złotych na walkę z pandemią!

Dodano: 22.06.2020

Zarząd Województwa Pomorskiego zdecydował o zwiększeniu środków na walkę z pandemią wywołaną wirusem SARS CoV-2. Środki pochodzą z funduszy unijnych. W Starostwie Powiatowym zostały podpisane stosowne umowy.

Realizowany przez Powiat Starogardzki projekt pn. „Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim oraz podniesienie kwalifikacji kadry medycznej celem zwiększenia dostępności specjalistycznych usług zdrowotnych w zakresie chorób cywilizacyjnych”, zyskał nowego Partnera – Szpitale Tczewskie S.A.
– Dzięki wparciu Zarządu Województwa Pomorskiego otrzymaliśmy dodatkowe 2 000 000 zł na czynności związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 – wyjaśnia starosta Kazimierz Chyła. – Z tej kwoty 1 000 000 zł trafi do Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim, a 1 000 000 zł do Szpitali Tczewskich S.A.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej i preparatów dezynfekcyjnych, a także na aparaturę diagnostyczną wykrywającą koronawirusa dla laboratoriów. W sumie wsparcie otrzymały 34 podmioty lecznicze z Pomorza m.in.: szpitale, stacje pogotowia ratunkowego i przychodnie. Łączna wartość wsparcia wynosi 21 532 000 zł, z tego prawie 11 mln zł trafiło do szpitali powiatowych.
– W ramach dodatkowych funduszy zakupione zostaną środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne – takie jak np. rękawiczki, maseczki, kombinezony, sprzęt do dezynfekcji powierzchni, myjnia endoskopowa, środki dezynfekcyjne – wylicza wicestarosta Patryk Gabriel.

Umowę z ramienia Zarządu Województwa podpisał Józef Sarnowski.
– Pomimo wielu potrzeb w szpitalach podległych samorządowi województwa, od początku staliśmy na stanowisku, że fundusze unijne, które mamy do dyspozycji powinny służyć również innym podmiotom. To wyraz naszej solidarności w obliczu epidemii – przyznaje marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Kociewskie Centrum Zdrowia - Misja

Misja

Przyjęta przez szpital misja "Dobro Pacjenta naszym najważniejszym celem" determinuje kierunki i obszary naszej pracy oraz działań mających na celu rozwój placówki oraz doskonalenie realizowanych świadczeń.

Jak dojechać?

Kociewskie Centrum Zdrowia - dojazdKociewskie Centrum Zdrowia Sp z o.o. mieści się przy ulicy dra Józefa Balewskiego 1.
Dojazd do Szpitala możliwy jest tylko od ul. Balewskiego, autobusem miejskim - linie 16 lub 19.
Z drogi nr 22 dojazd do Kociewskiego Centrum Zdrowia możliwy jest ze skrzyżowania ul. Zblewskiej
z Al. Niepodległości (dojazd jest oznakowany).

Prowadź do celu KOORDYNATY GPS: 53°58’02.6”N 18°30’28.8”E
Kontakt lub zadzwoń: tel. (+48) 58 774 94 00