Nowy aparat USG w poradni

Dodano: 07.01.2021

Poradnia ginekologiczno-położnicza działająca w Kociewskim Centrum Zdrowia wzbogaciła się o nowy sprzęt. Mowa o aparacie USG.

– Bardzo się cieszę, że wzbogaciliśmy się o nowy aparat USG z najnowocześniejszym oprogramowaniem – przyznaje dr n. med. Piotr Minowski. – Sprzęt pozwoli nam m.in. ocenić płód, zapewnia zarówno wygodę użytkowania, jak i szybki i dokładny proces diagnostyczny.

Ultrasonograf Alpinion Medical Systems ECUBE 8 LE z głowicami convex: C1-6CT, Endo: EV3-10t oraz oprogramowaniem: SCI, Full SRI, FTHI, DICOM i videoprintem to inteligentny, niezawodny sprzęt, który zapewnia wysoką wydajność przy wyjątkowej jakości obrazu i wielofunkcyjności.  Wielofunkcyjny system stosowany we wszystkich wyspecjalizowanych obszarach wymagających obrazowania ultrasonograficznego pozwala poszerzyć zakres zastosowań badań ultrasonograficznych i zapewnia trafną diagnostykę. Wartość tego urządzenia to ponad 90 tys. zł.

Przypominamy, że w poradni ginekologiczno-położniczej opieką otaczamy kobiety w każdym wieku. Świadczymy usługi medyczne z zakresu: profilaktyki i promocji zdrowia, poradnictwa antykoncepcyjnego, leczenia zaburzeń hormonalnych, profilaktyki i diagnostyki chorób szyjki macicy, opieki nad pacjentką z chorobą nowotworową narządu rodnego, z problemem nieotrzymania moczu, stanami zapalnymi narządu rodnego, opieki nad kobietą w okresie menopauzy. Obejmujemy pełną opiekę położniczą kobietę ciężarną od początku ciąży aż do jej rozwiązania oraz opiekę w okresie połogu.