SOR z nowymi rozwiązaniami

SOR z nowymi rozwiązaniami

Dodano: 09.09.2020

 

 

 

Kociewskie Centrum Zdrowia przystąpiło do ogólnopolskiego programu, który przewiduje zmiany w systemie zarządzania SOR i wprowadza ujednolicony system segregacji medycznej przy wykorzystaniu narzędzia TOPSOR (Tryby Obsługo Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym).

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i lepszą organizację pracy personelu medycznego, zostaną wdrożone nowe rozwiązania. System TOPSOR będzie prognozował czas oczekiwania na kontakt z lekarzem, analizował parametry medyczne i przydzielał do odpowiednich kategorii. Poszczególne kolory przydzielane pacjentom oznaczać będą stopień pilności oczekiwania na wizytę lekarską. Nowe rozwiązania ułatwią wyodrębnienie grupy osób rzeczywiście wymagających pilnej pomocy medycznej, oraz na przekierowanie z SOR do POZ osób, których stan nie wymaga pilnej interwencji.

Wdrożenie programu oznacza dla Pacjentów Kociewskiego Centrum Zdrowia wiele udogodnień. Przede wszystkim powiększona zostanie poczekalnia, w której znajdzie się m.in łazienka dla osób oczekujących. Powiększone zostaną drzwi wejściowe na SOR. Remont poczekalni potrwa do końca września. Podczas remontu poczekalnia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego będzie znajdowała się po lewej stronie wjazdu karetek. Zostały tam wyznaczone miejsca dla Pacjentów oczekujących na wizytę w SOR.

Kociewskie Centrum Zdrowia - Misja

Misja

Przyjęta przez szpital misja "Dobro Pacjenta naszym najważniejszym celem" determinuje kierunki i obszary naszej pracy oraz działań mających na celu rozwój placówki oraz doskonalenie realizowanych świadczeń.

Jak dojechać?

Kociewskie Centrum Zdrowia - dojazdKociewskie Centrum Zdrowia Sp z o.o. mieści się przy ulicy dra Józefa Balewskiego 1.
Dojazd do Szpitala możliwy jest tylko od ul. Balewskiego, autobusem miejskim - linie 16 lub 19.
Z drogi nr 22 dojazd do Kociewskiego Centrum Zdrowia możliwy jest ze skrzyżowania ul. Zblewskiej
z Al. Niepodległości (dojazd jest oznakowany).

Prowadź do celu KOORDYNATY GPS: 53°58’02.6”N 18°30’28.8”E
Kontakt lub zadzwoń: tel. (+48) 58 774 94 00