Nowoczesny sprzęt okulistyczny

Nowoczesny sprzęt okulistyczny

Dodano: 23.09.2022
Autorefraktometr ręczny to nowy sprzęt w Kociewskim Centrum Zdrowia, dzięki któremu diagnostyka wad wzroku u dzieci i osób niepełnosprawnych stała się o wiele prostsza, wygodniejsza i przenosi poradnię leczenia zeza na zupełnie inny, wyższy poziom profesjonalizmu. Zakup zrealizowany został za kwotę 33 tyś. zł ze środków własnych Szpitala.

W rozmowie z Panią doktor Magdaleną Sildatke- Brauer, okulistą Kociewskiego Centrum Zdrowia zapytaliśmy o znaczenie tak nowoczesnego sprzętu w diagnostyce wad wzroku.

Jest to niezwykle przydatny sprzęt w diagnostyce najmłodszych pacjentów oraz osób z niepełnosprawnościami, które nie mogą podejść do urządzeń stacjonarnych w celu wykonania badania, lub jak dzieje się to w przypadku dzieci, zwyczajnie boją się położyć brodę, płaczą i nie pozwalają wykonać sobie badania . Autorefraktometr, który właśnie otrzymaliśmy, ma specjalne kolorowe, migające światełka, które mają zachęcić dziecko do badania, co jest niezmiernie ważne w kontekście szybko wykrywanych wad i możliwości wdrożenia odpowiedniego leczenia, aby wada wzroku u pacjenta, nie pogłębiała się. Urządzenie to, jest bardzo precyzyjne i z ogromną czułością pozwala ocenić skalę wady wzroku u badanego. Jego niesamowitą zaletą jest podręczność i przenośność, co jak wspomniałam wcześniej pozwala diagnozować osoby na wózkach inwalidzkich, pacjentów po udarach, ale przede wszystkim najmłodszych, którzy mogą być poddawani badaniu w komfortowych dla nich warunkach np. na kolanach u mamy.”

Serdecznie zapraszamy do poradni leczenia zeza oraz pozostałych poradni specjalistycznych Kociewskiego Centrum Zdrowia.

       

Kociewskie Centrum Zdrowia - Misja

Misja

Przyjęta przez szpital misja "Dobro Pacjenta naszym najważniejszym celem" determinuje kierunki i obszary naszej pracy oraz działań mających na celu rozwój placówki oraz doskonalenie realizowanych świadczeń.

Jak dojechać?

Kociewskie Centrum Zdrowia - dojazdKociewskie Centrum Zdrowia Sp z o.o. mieści się przy ulicy dra Józefa Balewskiego 1.
Dojazd do Szpitala możliwy jest tylko od ul. Balewskiego, autobusem miejskim - linie 16 lub 19.
Z drogi nr 22 dojazd do Kociewskiego Centrum Zdrowia możliwy jest ze skrzyżowania ul. Zblewskiej
z Al. Niepodległości (dojazd jest oznakowany).

Prowadź do celu KOORDYNATY GPS: 53°58’02.6”N 18°30’28.8”E
Kontakt lub zadzwoń: tel. (+48) 58 774 94 00