Oddział Pediatryczny

• Lek. Natalia Kalinowska-Dylewska
  • Lek. Alan Gniedziejko
  • Lek. Piotr Piekarski

Na naszym Oddziale diagnostyką i leczeniem objęte są dzieci od pierwszych dni życia do 18 roku życia. Dysponujemy 21 łóżkami oraz 1 inkubatorem. W większości są to duże i komfortowe sale, wyposażone w gazy medyczne. 9 sal chorych posiada własny węzeł sanitarny. W 10 salach do dyspozycji chorych i rodziców są telewizory. Dodatkowo w oddziale jest świetlica z zabawkami, książkami, sprzętem multimedialnym i telewizorem oraz kuchnia i jadalnia dla rodziców.

Oddział posiada własną pracownię ultrasonograficzną obsługiwaną przez lekarzy posiadających Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz nowoczesną, wysokiej klasy aparaturę medyczną: kardiomonitory, aparaty EKG, pulsoksymetry, pompy infuzyjne, nebulizatory, monitory bezdechu oraz aparat do lokalizacji powierzchniowych naczyń krwionośnych (dar Fundacji WOŚP).

Mamy możliwość wykonywania badań obrazowych (TK, MRI), również w znieczuleniu ogólnym.

Współpracujemy z Pracownią Endoskopii.

Oddział ma profil ogólnopediatryczny. W ramach hospitalizacji przeprowadzamy diagnostykę i leczenie:

• chorób układu oddechowego (zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, astma oskrzelowa, diagnostyka przewlekłego kaszlu)
  • chorób układu moczowego (zakażenia dolnych dróg moczowych, ostre odmiedniczkowe zapalenia nerek, wstępna diagnostyka w kierunku wad układu moczowego)
  • chorób układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca)
  • chorób układu nerwowego (zapalenia mózgu i opon mózgowo – rdzeniowych, diagnostyka bólów głowy, napadów drgawkowych, diagnostyka w kierunku wad centralnego układu nerwowego)
  • chorób układu pokarmowego (ostra i przewlekła biegunka, zapalenie błony śluzowej żołądka, bóle brzucha)
  • chorób krwi (niedokrwistość)
  • chorób skóry
  • zatruć
  • chorób zakaźnych.

W trosce o naszych pacjentów zapewniamy możliwość całodobowego przebywania i włączania się w proces opiekuńczo – leczniczy rodziców lub opiekunów dzieci. Rodzicom i opiekunom udostępniamy leżaki oraz w miarę możliwości łóżka.

Nasza dotychczasowa praca doceniona została przez Członków Kapituły Ogólnopolskiej Akcji „Szpital Przyjazny Rodzicom”, przyznając nam jedną z pierwszych nagród.