Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Oddziały

Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

• Kierownik Oddziału: lek. Marcin Skorupski, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
  • Zastępca Kierownika lek. Sylwester Dawid
  • Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Joanna Kraśniewska
  • Kierownik Oddziału: tel. 58 774 95 70
  • Pokój lekarski: tel.  58 774 95 71
  • Pielęgniarka Oddziałowa: tel. 58 774 95 73
  • Dyżurka pielęgniarek: tel. 58 774 95 74
  • Sekretariat: tel. 58 774 95 66

Zespół lekarski:

• Lek. Marcin Skorupski – Kierownik oddziału
  • Lek. Sylwester Dawid
  • Lek. Michał Szczepański
  • Lek. Maciej Mączkowski
  • Lek. Anna Kozyra
  • Lek. Karolina Pilarska
  • Lek. Petro Kovalskyi

Rehabilitacja

• mgr Iwona Wojtyna
  • mgr Dorota Karwatowska

Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oferuje szeroki wachlarz świadczeń w leczeniu chorób oraz urazów narządu ruchu. Naszym atutem jest ambitna kadra stale podnoszącą kwalifikacje, aby lepiej i skuteczniej pomagać pacjentom.

W leczeniu złamań wykorzystujemy nowoczesne metody stabilizacji, w tym zespolenia śródszpikowe, zespolenia płytami a szczególnych przypadkach stabilizatorami zewnętrznymi.

Z zakresu chirurgii ręki proponujemy zabiegi w zespołach uciskowych kończyny górnej, to jest w zespole kanału nadgarstka, w zespole rowka nerwu łokciowego, w zespole kanału Guyona.

Leczymy także przykurcz rozcięgna dłoniowego, tzw. przykurcz Dupuytrena, uszkodzenia ścięgien, zaciskające zapalenie pochewek ścięgnistych, guzy tkanek miękkich.

Wykonujemy alloplastykę pierwotną stawu biodrowego z powodu zmian zwyrodnieniowych lub złamań, stawu kolanowego w przebiegu zmian zwyrodnieniowych, a także alloplastyki rewizyjne w aseptycznych i septycznych obluzowaniach i w przypadku złamań okołoprotezowych.

Z zakresu chirurgii kolana przeprowadzamy zabiegi naprawcze po urazach, jak rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego, leczenie uszkodzeń łąkotek (szycie łąkotek, częściowe wycięcie) oraz uszkodzeń chrząstki stawowej. W przypadkach artroskopowego leczenia choroby zwyrodnieniowej  wykonujemy endoskopowe oczyszczenie stawu.

Wykonujemy także zabiegi korekcyjne w takich deformacjach stopy jak paluch koślawy, paluch sztywny, palce młoteczkowate.

Leczymy również infekcje kości i stawów.

Chorzy po zabiegach są intensywnie usprawniani, aby przyśpieszyć ich powrót do zdrowia i aby mogli osiągnąć jak najlepszy wynik funkcjonalny.

W szpitalu znajduje jest przyszpitalna Poradnia Ortopedyczna w której wszyscy operowani pacjenci mogą kontynuować leczenie.

Kwalifikacje i zapisy do zabiegów odbywają się we wtorek od godz. 10:00 do 12:00 w Biurze Obsługi Pacjenta.