BADANIA PRENATALNE W KOCIEWSKIM CENTRUM ZDROWIA

Dodano: 06.09.2023

Kociewskie Centrum Zdrowia z początkiem września wprowadziło do swojej oferty medycznej badania prenatalne, refundowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, co w praktyce dla pacjentek znaczy, że są to badania bezpłatne.
Istniej mnóstwo medycznych przesłanek, które są warunkiem przeprowadzenia badań prenatalnych, co oznacza, że nie każda pacjentka może być beneficjentem tego rodzaju świadczenia.
Najważniejsze wskazania:

• Wiek pacjentki powyżej 35 roku życia
• Podwyższone ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego chorobą
• Nieprawidłowości w obrazie USG
• Potwierdzenie wady płodu w obrazie USG

Droga do realizacji badań prenatalnych wygląda następująco:

• Lekarz ginekolog prowadzący ciążę stwierdza wystąpienie któregoś ze wskazań
• Ten sam lekarz ginekolog wystawia skierowanie pacjentce
• Pacjentka kontaktuje się z Rejestracją Kociewskiego Centrum Zdrowia i umawia się na termin konsultacji ginekologicznej
• Podczas konsultacji ze specjalistami Kociewskiego Centrum Zdrowia podejmowana jest ostateczna decyzja o konieczności badań prenatalnych

Posiadając skierowanie od lekarza ginekologa, można umawiać się w Porani Ginekologiczno- położniczej od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00- 15:00 pod numerem telefonu 58 774 96 04 lub osobiście w Rejestracji na II piętrze.