KARETKA W SKARSZEWACH

KARETKA W SKARSZEWACH

Dodano: 14.04.2021
Nowa karetka typu „P”, pozyskana przez starogardzki szpital w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, o której pisaliśmy w marcu, od 15 kwietnia 2021 roku będzie stacjonowała w Skarszewach!

Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa i jak najkrótszego czasu dojazdu do pacjentów mieszkających w odległych częściach naszego powiatu, Kociewskie Centrum Zdrowia w porozumieniu z Zarządem Powiatu Starogardzkiego zdecydowały o nowej lokalizacji karetki i umiejscowienie jej na terenie Gminy Skarszewy. Zespół Ratownictwa Medycznego pracujący w tej karetce stacjonować będzie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Mamy nadzieję, że decyzja ta wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i jakość świadczonych usług medycznych. Czas dojazdu do pacjenta jest kluczowy w ratowaniu życia, szczególnie w czasie walki z pandemią  i dlatego wszelkie działania podejmowane przez władze powiatu starogardzkiego i Kociewskiego Centrum Zdrowia, mają na celu usprawnienie działania  systemu opieki medycznej.

Kociewskie Centrum Zdrowia - Misja

Misja

Przyjęta przez szpital misja "Dobro Pacjenta naszym najważniejszym celem" determinuje kierunki i obszary naszej pracy oraz działań mających na celu rozwój placówki oraz doskonalenie realizowanych świadczeń.

Jak dojechać?

Kociewskie Centrum Zdrowia - dojazdKociewskie Centrum Zdrowia Sp z o.o. mieści się przy ulicy dra Józefa Balewskiego 1.
Dojazd do Szpitala możliwy jest tylko od ul. Balewskiego, autobusem miejskim - linie 16 lub 19.
Z drogi nr 22 dojazd do Kociewskiego Centrum Zdrowia możliwy jest ze skrzyżowania ul. Zblewskiej
z Al. Niepodległości (dojazd jest oznakowany).

Prowadź do celu KOORDYNATY GPS: 53°58’02.6”N 18°30’28.8”E
Kontakt lub zadzwoń: tel. (+48) 58 774 94 00