Lodówka Społeczna w Kociewskim Centrum Zdrowia

Lodówka Społeczna w Kociewskim Centrum Zdrowia

Dodano: 06.09.2023
W Kociewskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o.  z inicjatywy Zarządu i Pracowników stanęła lodówka społeczna.  Idea zyskująca zwolenników w coraz szerszych kręgach, spotkała się z ogromnym entuzjazmem również w starogardzkim szpitalu. To pierwsza taka inicjatywa w naszym powiecie, której zadaniem jest propagowanie dzielenia się jedzeniem oraz niemarnowania jedzenia. Coraz więcej osób jest w sytuacji, która zmusza ich do oszczędności i konieczności  korzystania ze wsparcia. Szpital jest miejscem, które ma pomagać, a pomoc ma być rozumiana w szerokim kontekście, stąd tez pomysł na dzielenie się pożywieniem.

Lodówka znajduje się w ustronnym miejscu, które gwarantuje anonimowość i dyskrecję zarówno osób korzystających, jak również uzupełniających zapasy. Każdy może wesprzeć potrzebujących, ale również każdy może z tej dobroczynności skorzystać.

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, ale szczególnie Firmie Restero Sp. z o.o. z Tczewa za profesjonalne wykonanie wiaty, która chroni lodówkę przed warunkami atmosferycznymi i pozwala na przechowywanie pożywienia zgodnie z wszelkimi normami.

 

Kociewskie Centrum Zdrowia - Misja

Misja

Przyjęta przez szpital misja "Dobro Pacjenta naszym najważniejszym celem" determinuje kierunki i obszary naszej pracy oraz działań mających na celu rozwój placówki oraz doskonalenie realizowanych świadczeń.

Jak dojechać?

Kociewskie Centrum Zdrowia - dojazdKociewskie Centrum Zdrowia Sp z o.o. mieści się przy ulicy dra Józefa Balewskiego 1.
Dojazd do Szpitala możliwy jest tylko od ul. Balewskiego, autobusem miejskim - linie 16 lub 19.
Z drogi nr 22 dojazd do Kociewskiego Centrum Zdrowia możliwy jest ze skrzyżowania ul. Zblewskiej
z Al. Niepodległości (dojazd jest oznakowany).

Prowadź do celu KOORDYNATY GPS: 53°58’02.6”N 18°30’28.8”E
Kontakt lub zadzwoń: tel. (+48) 58 774 94 00