Mistrzostwa I Pomocy Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Starogardzkiego

Dodano: 25.05.2023
Po czteroletniej przerwie wróciliśmy z bardzo ważną społecznie inicjatywą, jaką są Mistrzostwa I Pomocy dla Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Starogardzkiego. W dniu 24 maja 2023 roku wraz z Powiatem Starogardzkim, zorganizowaliśmy kolejną edycję Mistrzostw, która dzięki uprzejmości Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie odbyła się na terenie pięknego parku okalającego szkołę. Uczniowie szkół z terenu naszego powiatu, rywalizowali ze sobą biorąc udział w zaaranżowanych scenkach, przedstawiających wypadek:

• ugodzenie nożem podczas spotkania przy ognisku
  • ukąszenie przez żmiję
  • amputacja kończyny górnej przez maszynę rolniczą
  • upadek z konia

Emocje towarzyszyły wszystkim od samego początku. Dobra zabawa, rywalizacja, piękna pogoda i niesamowity zapał młodzieży, stworzyły niepowtarzalną atmosferę Mistrzostw.

Dziękujemy sponsorom, pozorantom, ratownikom medycznym, którzy sprawiedliwie sędziowali i przyznawali punkty, ale przede wszystkim dziękujemy młodzieży, że chciała się sprawdzić, wziąć udział w Mistrzostwach i pokazać, jak ważna jest I pomoc.

Po dwóch dogrywkach, zwycięzcą Mistrzostw zostali uczniowie Szkoły w Bolesławowie,

II miejsce zajęła młodzież z II LO w Starogardzie Gdańskim,

III miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim,

IV miejsce przypadło Zespołowi Szkół Ekonomicznych

V miejsce to Technikum w Owidzu

VI miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Skórczu

VII miejsce przypadło w udziale Zespołowi Szkół Zawodowych

W tegorocznych Mistrzostwach  nie było przegranych, wszyscy pokazali jak ważna jest I pomoc i jak ważni są uczniowie, którzy krzewią i propagują ją w swoich szkołach.