Wsparcie finansowe Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

Dodano: 04.04.2022
W  dniu 1 kwietnia 2022 w Starostwie Powiatowym Prezes Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Adam Magiełka, podpisał umowę z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem, na dofinansowanie sprzętu medycznego oraz ambulansu, z Funduszu Przeciwdziałania Covid 19.

Kociewskie Centrum Zdrowia otrzyma – 1 685 000 zł, które przeznaczone zostaną na:

przyłóżkowy aparat RTG – 350 000 zł

analizator parametrów krytycznych – 35 000 zł

aparat do hemofiltracji – 150 000 zł

ultrasonograf – 300 000 zł

zestaw endoskopowy – 250 000 zł

zakup ambulansu wraz z wyposażeniem dla zespołów ratownictwa medycznego – 500 000 zł

zakup sprzętu medycznego – 100 000 zł  (urządzenie do masażu klatki piersiowej, deska ortopedyczna dla dorosłych, deska ortopedyczna dla dzieci, zestaw szyn kramera, kamizelka unieruchamiająca typu KED, worek resuscytacyjny dla dorosłych, dzieci i niemowląt, ssak akumulatorowy sieciowy, ssak mechaniczny ręczny, aparat do mierzenia ciśnienia, aparat do szybkiego przetaczania płynów, pompa infuzyjna, zestaw triage)

Dzięki tak dużemu wsparciu, poziom jakości usług świadczonych przez starogardzki szpital, ponownie wzrośnie, co mamy nadzieję przełoży się również na wzrost zadowolenia naszych pacjentów.

Fot. Ewa Macholla- Jacewicz