Apteka szpitalna na miarę XXI wieku

Apteka szpitalna na miarę XXI wieku

Dodano: 04.03.2020

Nowoczesna apteka szpitalna z prawdziwego zdarzenia – zakończyła się właśnie największa inwestycja realizowana samodzielnie przez Kociewskie Centrum Zdrowia. To bardzo ważna informacja dla pacjentów, w tym pacjentów leczonych onkologicznie.

– Jest to największa inwestycja, którą Kociewskie Centrum Zdrowia w swojej 10-letniej historii, realizowało samodzielnie – podkreśla Adam Magiełka, prezes KCZ.
Przebudowa pomieszczeń na potrzeby apteki była priorytetem.
– Sytuacja finansowa szpitali jest trudna, większość placówek jest na deficycie, więc to jest sukces naszego Kociewskiego Centrum Zdrowia, że udało się znaleźć pieniądze i wesprzeć nas, jako właściciela, bowiem zadanie to zostało zrealizowane wyłącznie ze środków własnych – mówi starosta Kazimierz Chyła.
– Apteka została dostosowana do wymogów, które musimy spełnić pod względem przygotowania leków do żywienia pozajelitowego, jak również leków cytostatycznych – wyjaśnia Anna Moritz-Szczepanik, kierownik apteki szpitalnej. – Apteka została podzielona na dwie części: na parterze znajduje się część magazynowa, natomiast część na piętrze jest dostosowana pod pracownie.
Pomieszczenia zostały gruntowanie przebudowę pod potrzeby apteki, dodatkowo wykonawca zadbał o dostawę i montaż wyposażenia.
– Dzięki tej inwestycji zadbaliśmy o bezpieczeństwo naszych pacjentów, w tym pacjentów leczonych onkologicznie, a także poprawił się komfort pracy pracowników apteki – zauważa Maciej Manikowski, dyrektor ds. ekonomicznych Kociewskiego Centrum Zdrowia.
Radości z inwestycji nie kryła pani konsultant wojewódzki w dziedzinie farmacji szpitalnej. – Jest to na pewno święto farmacji i serdecznie gratuluję – przyznaje Ewa Tobolska-Klimek. –Przygotowanie leków cytostatycznych nie jest łatwe, a nowoczesna apteka pozwala zadbać o bezpieczeństwo pacjentów na każdym etapie przygotowywania leków.
Apteka szpitalna zaopatruje oddziały szpitalne Kociewskiego Centrum Zdrowia w leki i wyroby medyczne. Dodatkowo pracownicy sprawują kontrolę nad warunkami przechowywania w oddziałach.
Warto przypomnieć, że na terenie szpitala przez właściciela spółki, czyli Powiat Starogardzki jest realizowana historyczna inwestycja za około 60 mln zł. Chodzi o modernizację i przebudowę oddziałów: neurologicznego, kardiologicznego, udarowego, chirurgii ogólnej oraz chorób wewnętrznych. Ponadto powstaje blok operacyjny i centralna sterylizatornia, a także zakład diagnostyki obrazowej. – Tak naprawdę ta inwestycja jest dla każdego z nas, niezależnie od wieku, gdyż w ramach tego zadania dbamy o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu starogardzkiego. Szpital zmierza w stronę XXI wieku, na co składa się kilka inwestycji, a budowa bloku operacyjnego jest najważniejszą z nich – przypomina wicestarosta Patryk Gabriel.

Kociewskie Centrum Zdrowia - Misja

Misja

Przyjęta przez szpital misja "Dobro Pacjenta naszym najważniejszym celem" determinuje kierunki i obszary naszej pracy oraz działań mających na celu rozwój placówki oraz doskonalenie realizowanych świadczeń.

Jak dojechać?

Kociewskie Centrum Zdrowia - dojazdKociewskie Centrum Zdrowia Sp z o.o. mieści się przy ulicy dra Józefa Balewskiego 1.
Dojazd do Szpitala możliwy jest tylko od ul. Balewskiego, autobusem miejskim - linie 16 lub 19.
Z drogi nr 22 dojazd do Kociewskiego Centrum Zdrowia możliwy jest ze skrzyżowania ul. Zblewskiej
z Al. Niepodległości (dojazd jest oznakowany).

Prowadź do celu KOORDYNATY GPS: 53°58’02.6”N 18°30’28.8”E
Kontakt lub zadzwoń: tel. (+48) 58 774 94 00