Nowo wyremontowany Oddział Chirurgiczny

Nowo wyremontowany Oddział Chirurgiczny

Dodano: 04.05.2022

W czwartek, 28 kwietnia 2022 roku, odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanego oddziału chirurgicznego Kociewskiego Centrum Zdrowia. Już w najbliższych dniach, pierwsi pacjenci, będą hospitalizowani w  gruntownie przebudowanym oddziale. Zarówno koszt, jak też zakres remontu był imponujący, gdyż  jego wartość to ponad 3, 3 mln zł. Inwestycja realizowana była w ramach Wielkiego Projektu, który jak wiemy już z poprzednich przedsięwzięć, jest projektem Powiatu Starogardzkiego.

Musimy pamiętać, że nasz wielki projekt przebudowy Kociewskiego Centrum Zdrowia, który realizujemy od 2017 roku, to przedsięwzięcie złożone, podzielone na kilka etapów – mówi starosta Kazimierz Chyła. – Śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy coraz bliżej finiszu. Chirurgia jest czwartym – po oddziale udarowym, kardiologicznym i neurologicznym – oddziałem, który został gruntownie przebudowany. Utworzyliśmy również nowy Zakład Diagnostyki Obrazowej z wysokospecjalistycznym sprzętem medycznym: aparatem RTG, rezonansem magnetycznym i tomografem komputerowym Warto przypomnieć, że pod koniec stycznia oddaliśmy do użytku nowoczesny blok operacyjny, a już niebawem pacjenci będą mogli korzystać ze specjalistycznych poradni specjalistycznych.

W ramach przebudowy całkowicie wymienione zostały instalacje elektryczne, sanitarne, wymieniono  drzwi, grzejniki, posadzki oraz wszelkie wykładziny.  Na nowym oddziale powstały dwie izolatki, sala intensywnego nadzoru, 10 sal chorych, gabinet diagnostyczno-zabiegowy oraz gabinet przygotowania leków.

Pierwszą, zmianą, jaką zauważą nasi pacjenci jest nowa kolorystyka  oddziału. Odkąd remontowany i modernizowany jest nasz szpital, każdy z nowych oddziałów charakteryzuje się konkretną barwą, która jest motywem przewodnim. Tym razem jest to kolor limonkowy.  Jednak nie kolor stanowi o najważniejszych funkcjach i możliwościach  oddziału. Zyskał on przede wszystkim funkcjonalność oraz bardzo wysoki standard, dzięki któremu szpital będzie w stanie  zapewnić pacjentom kompleksową opiekę medyczną, na najwyższym europejskim poziomie. Oddział Chirurgiczny wyposażony został w wysokiej klasy sprzęt specjalistyczny, nowa zabudowę meblową oraz meble ze stali nierdzewnej, za kwotę ponad 500 tys. zł.

Roboty remontowo- budowlane, których koszt to ponad 2, 8mln zł, zrealizowane zostały przez firmę  Restero Sp. z o.o.

 

 

 

Kociewskie Centrum Zdrowia - Misja

Misja

Przyjęta przez szpital misja "Dobro Pacjenta naszym najważniejszym celem" determinuje kierunki i obszary naszej pracy oraz działań mających na celu rozwój placówki oraz doskonalenie realizowanych świadczeń.

Jak dojechać?

Kociewskie Centrum Zdrowia - dojazdKociewskie Centrum Zdrowia Sp z o.o. mieści się przy ulicy dra Józefa Balewskiego 1.
Dojazd do Szpitala możliwy jest tylko od ul. Balewskiego, autobusem miejskim - linie 16 lub 19.
Z drogi nr 22 dojazd do Kociewskiego Centrum Zdrowia możliwy jest ze skrzyżowania ul. Zblewskiej
z Al. Niepodległości (dojazd jest oznakowany).

Prowadź do celu KOORDYNATY GPS: 53°58’02.6”N 18°30’28.8”E
Kontakt lub zadzwoń: tel. (+48) 58 774 94 00