W nowym roku powstanie ośrodek rehabilitacji w Kociewskim Centrum Zdrowia

W nowym roku powstanie ośrodek rehabilitacji w Kociewskim Centrum Zdrowia

Dodano: 22.12.2022

16 grudnia b. r. podpisano umowę na utworzenie Ośrodka Rehabilitacji w Kociewskim Centrum Zdrowia. Jest to kolejny i zarazem ostatni już etap #WielkiegoProjektu, który realizowany jest w starogardzkim szpitalu dzięki ogromnej pracy oraz zaangażowaniu  Powiatu Starogardzkiego.

Na miejscu starego bloku operacyjnego, który zakończył swoją działalność w styczniu tego roku, powstanie zupełnie nowy ośrodek rehabilitacyjny, który do tej pory nie funkcjonował w Kociewskim Centrum Zdrowia. Jest to nowość, mająca na celu zapewnić ciągłość leczenia pacjentów oraz ich szeroko pojętą rehabilitację.   

Powstaną nowe gabinety oraz pracownie m.in.  EKG i echokardiografii, sala rehabilitacji kardiologicznej, gabinety hydroterapii, elektroterapii, diatermii czy pola magnetycznego z krioterapią.

Ośrodek będzie funkcjonował w ramach rehabilitacji dziennej, ambulatoryjnej, oraz będzie wsparciem medycznym pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych Kociewskiego Centrum Zdrowia.

Wartość robót budowlanych to 1 563 499,99 zł, prace zakończą się w II kwartale 2023 r. Wykonawcą robót budowlanych jest firma RESTERO Sp. z o.o., która to prowadziła prace remontowe w poprzednich oddziałach szpitala i wykazała się dużym profesjonalizmem zarówno pod względem budowlanym, jak również formalnym.

 

 

Kociewskie Centrum Zdrowia - Misja

Misja

Przyjęta przez szpital misja "Dobro Pacjenta naszym najważniejszym celem" determinuje kierunki i obszary naszej pracy oraz działań mających na celu rozwój placówki oraz doskonalenie realizowanych świadczeń.

Jak dojechać?

Kociewskie Centrum Zdrowia - dojazdKociewskie Centrum Zdrowia Sp z o.o. mieści się przy ulicy dra Józefa Balewskiego 1.
Dojazd do Szpitala możliwy jest tylko od ul. Balewskiego, autobusem miejskim - linie 16 lub 19.
Z drogi nr 22 dojazd do Kociewskiego Centrum Zdrowia możliwy jest ze skrzyżowania ul. Zblewskiej
z Al. Niepodległości (dojazd jest oznakowany).

Prowadź do celu KOORDYNATY GPS: 53°58’02.6”N 18°30’28.8”E
Kontakt lub zadzwoń: tel. (+48) 58 774 94 00